Teatrinės improvizacijos

su aktoriumi V. Kontrimu viešojo kalbėjimo įgūdžiams lavinti

 

Improvizacija (italų kalba improviso reiškia nelauktai; lotynų kalboje im- žodžio reikšmę paverčia priešinga proviso – numatyti iš anksto) reiškia procesą, veiksmą ką nors darant arba veikiant prieš tai iš anksto nepasiruošus. Improvizacija bendrinėje kalboje reiškia spontaninį kūrybos galių demonstravimą, jų panaudojimą ar pritaikymą konkrečioje situacijoje. Seniausias ir dokumentais patvirtintas improvizacijos taikymas teatre Vakarų istorijoje randamas Atellano Farso Romoje apie 391 prieš Kristų. Žmonės dažniausiai įpratę viskam ruoštis ir matyti tai, kas iš anksto surepetuota, o improvizuojant viskas vyksta spontaniškai, čia ir dabar. Kūryba ir atlikimas vyksta vienu metu. Spontaniškumas sukuria riziką ir dinamiką. Kartais kas nors pavyksta itin genialiai, o kartais ir ne, bet tai niekada negadina nuotaikos. Žmonėms patinka gyvas pulsavimas, jie jaučia gyvybinę energiją ir iš vidaus kylančias tikras emocijas.

Teatrinių improvizacijų su aktoriumi V. Kontrimu tikslas – dalyvius mokyti kalbos dramaturgijos, spontaniškumo ir gebėjimo be streso priimti iššūkius, prisijaukinti situacijas ir išeiti iš komforto zonos patiriant džiaugsmą. Teks rizikuoti, stebėti ir analizuoti save ir kaip jaučiasi auditorija, techniškai atlikti žaidimus, kurie lavina komunikabilumą, suvaldyti laiką, juokauti neapibrėžtoje situacijoje ir suprasti, kada istorija turi baigtis.

Kai kalbėdami viešai improvizuojame, yra dramaturgija, potekstė ir humoras – esame nenuspėjami, mūsų kalba yra įtikinama, įkvepianti, įdomi, skatinanti veikti.

 

Vilniuje 2017 09 18 – 09 27 (pirmadienio ir trečiadienio vakarais) 18–20.30 val. „Neringos“ viešbučio (Gedimino pr. 23) Konferencijų salėje.

Vilniuje 2017 10 17; 10 18; 10 23; 10 26 (po du kartus per savaitę) 18–20.30 val. Žalgirio g. 135,  Čiop čiop konferencijų centre.

Vilniuje 2017 11 28 – 12 07 (antradienio ir ketvirtadienio vakarais) 18–20.30 val. Žalgirio g. 135,  Čiop čiop konferencijų centre.

 

Iš viso 4 susitikimai – 10 val.

Kaina  ̶  140 EUR.

 

Mokymų kalendorius

Kalbėkite laisvai, įdomiai ir užtikrintai!

registracija_viesasis_kalbejimas_button