Studentų viešojo kalbėjimo forumas IŠDRĮSK PASISAKYTI

Lietuvos aukštosiose mokyklose  nėra pakankamai ugdomi viešojo kalbėjimo įgūdžiai. Tai galima pastebėti iš to, kaip studentai ginasi bakalauro ir magistro darbus, pristato projektus:   sukaustyta kūno kalba, virpantis balsas, nemokėjimas megzti santykio su auditorija, sudėtingas ir sunkių terminų pripildytas pranešimas dažnai nesuprantamas klausytojui, kuris nėra pranešimo temos specialistas,  pilnos teksto skaidrės ir kitos klaidos, kurias daro studentai ir ne tik.

Balandžio 6 d. vyks II-asis viešojo kalbėjimo forumas IŠDRĮSK PASISAKYTI, skirtas suteikti galimybę studentams ugdyti viešojo kalbėjimo įgūdžius. Renginio pradžioje visus įkvėps aktorius  EU docentas Vytautas Kontrimas pranešimu „Išdrįsk kalbėti viešai“. Po to atrinkti devyni studentai sakys  trumpas viešas kalbas (4-6 min.), o Retorika.lt lektoriai juos komentuos, teiks grįžtamąjį ryšį.

Praėjusių metų Studentų viešojo kalbėjimo forumo dalyvė ir  pagrindinio prizo laimėtoja Kristina apie renginį – „studentų viešojo kalbėjimo forumas man davė galimybę pažvelgti savo baimei į akis, bijojau sakyti viešą kalbą prieš auditoriją ir komisiją, bet kartu buvo labai smalsu, o kas būtų, jeigu išdrįsčiau? Išdrįsau, ir dabar, pažvelgus atgal, matau, kiek daug gavau – išaugo pasitikėjimas savimi, gavau daug vertingų žinių ir svarbiausia, – lankydama Retorika.lt kursus, įgijau viešojo kalbėjimo įgūdžių, supratau, kad kalbėti viešai išmokstama tik kalbant viešai…“

Forumo nugalėtojo/-os laukia ne tik gera viešojo kalbėjimo praktika – kalbos bus sakomos ISM Inobazėje, bet ir  vertingas prizas – 40 ak. valandų Retorika.lt mokymai.  Studentų pranešimus vertins  Retorika.lt lektoriai: aktorius EU docentas Vytautas Kontrimas ir komunikacijos specialistas  Andrius Ivanovas. Verta ne tik sakyti viešą kalbą, bet ir ateiti pasiklausyti studentų pranešimų, mokytis iš jų ir lektorių suteikto grįžtamojo ryšio ir komentarų.

Studentų viešojo kalbėjimo forumas yra puiki praktika prieš didelius įvykius studento gyvenime – bakalauro ar magistro darbų gynimus, pokalbius dėl darbo, savo idėjų pristatymus ar pranešimus konferencijose. Palinkėkime sėkmės!

Forumo organizatorius – „Vilnelės“ kultūros centras, partneriai – Retorika.lt, ISM Inobazė ir VU studentų atstovybė.

Informacija apie renginį – Facebook

Dalintis